מתקנים למטבח

Young Woman In Apron Cleaning The Crockery

מטבח מודרני צריך למלא שני צרכים חשובים. הצורך הראשון, הוא פונקציונלי: המטבח צריך להיות נוח לשימוש ומותאם לאורח החיים של דיירי הבית, עם עיצוב נכון הכולל פתרונות אחסון, נישות בהן מציבים מכשירי חשמל, מקום למקרר מרווח ועוד. הצורך השני, הוא אסתטי: המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. יוצרים בו הרבה יותר מארוחות – יוצרים בו זיכרונות משפחתיים וחוויות קולקטיביות המתרחשות סביב הכנת האוכל והאכילה המשותפת. לכן, מקדישים תשומת לב רבה לתכנון ועיצוב המטבח ומתקנים למטבח צריכים גם הם למלא את כל הצרכים שלכם.

השקיעו בפתרונות אחסון מעוצבים

כאמור, חלק ניכר מתכנון המטבח, מוקדש לפתרונות אחסון. במטבח מאחסנים הן מזון וחומרי גלם והן את הציוד הדרוש לעבודה עמם ולכן, יש לבחור בקפידה מתקנים למטבח ולוודא כי הם משלבים בצורה אידיאלית, בין נוחות לבין אסתטיקה מרשימה. בנוסף, האקססוריז שאתם בוחרים למטבח, צריכים להתאים לעיצוב הכללי. למשל, אם יש לכם מטבח בסגנון כפרי, בחרו מתקני ייבוש כלים מעץ ופריטים כמו סלי מסילה בגוונים חמים וביתיים, המתכתבים עם העיצוב. אם המטבח שלכם מעוצב בסטייל מודרני עם צבעוניות עזה ומנוגדת, השקיעו בפריטים כמו עגלות בקבוקים, בצבעים התואמים לכך.

ארונות האחסון צריכים להיות נוחים לשימוש

עוד מתקנים למטבח המקלים על השימוש בו והופכים אותו לחווייתי, קשורים לאחסון בתוך הארונות. בהקשר הזה, אפשר למנות שלושה מתקנים למטבח שמשדרגים את השימוש בארונות:

  1. קרוסלות – יחידות מסתובבות בתוך הארונות או המזווה, המאפשרות מבט מהיר וגישה קלה לחומרי הגלם הזמינים.
  2. למנס – מדפים נשלפים המאפשרים ניצול מקסימלי של הארון הפינתי במטבח וכל ארון אחר. השליפה של המדפים החוצה מתבצעת בתנועה קלה וחלקה ומונעת את הצורך לרכון אל עבר ארון נמוך ולבדוק מה נמצא בו.
  3. מג’יקים למגירות – עוד פתרון לארון פינתי, המאפשר גישה מהירה לכלי אוכל ולמזון המאוחסן. מג’יקים הם סלי מסילה המותקנים בתוך הארון ונשלפים החוצה, כשבסיום השימוש ניתן לקפל אותם בחזרה לארון, בדומה למדפי למנס.

עוד פריטים קטנים אך חשובים

אקססוריז יעילים נוספים למטבח הם שטיחי גומי, שגם מונעים החלקה וגם שומרים על הרצפה מפני מזון ונוזלים שנשפכים עליה. יש בשוק מגוון עצום של שטיחי גומי, כך שניתן לבחור שטיח נאה שישתלב גם הוא עם העיצוב של החלל. גם כלים המאפשרים חלוקות לסכו”ם הם חיוניים בכל מטבח ומאפשרים לברור בקלות את הפריט הרצוי מתוך מגירת הסכו”ם.

whatsapp btn
עגלת קניות
אין מוצרים בעגלה!
המשך בקניות